Eskiyi Getir Yeniyi Al Kampanyaları

Son zamanların televizyonlarda görmeye alışık olduğumuz reklam başlığı olan eskiyi getir yeniyi al kampanyaları bir hayli ilgi görmekte. Bu ilginin temel sebebi, kişilerin alacakları bir eşyayı ya da buna benzer ürünleri bu yolla daha ekonomik hale getirmek. Zaten kampanyaların da asıl amacı mevcut durumu daha iyi bir hale indirgemek.

Genellikle telefonlarda, beyaz eşyalarda gördüğümüz bu kampanyalar bizler için kaçınılmaz fırsatlar sunuyor. Bazen yeni aldığımız ürünün fiyatının yarısı kadar bir indirimle karşılaştığımız dahi oluyor. Bu durumda da bizler baya kârda oluyoruz.

Aslında bu kampanyalar bizlere büyük avantaj sağlıyor. Öyle ki değiştirmemiz gereken bir cihazımızı ya da eşyamızı maddi durumumuz çok iyi olmadığı için belki de değiştirmeyi erteleriz. Ama bu kampanyalar sayesinde almak istediğimiz bir ürünü daha uygun fiyata getirebiliriz. Eskiyi getir yeniyi al kampanyaları bütçemiz için yardımcı olurlar bizlere.

Daha çok beyaz eşyalarda adeta bir kampanya yarışı söz konusudur. Birden çok firmanın yapmış olduğu bu fırsat zamanlarını denk getirebilenler için çok güzel bir durum. Kampanyalar son bulacak gibi durmuyor. Her an yeni bir eskiyi getir yeniyi al kampanyası ile karşılaşabiliriz.

Reklamların Kişiler Üzerindeki Etkisi

Teknoloji çağında olduğumuzu kabul etmeyen yoktur. Bu çağın getirdiği gerekliliklerden biri teknolojik aletlerin fazla olması. Teknolojik aletlerin fazla olması durumunda hemen hemen her alanda yaygın bir internet ve televizyon kullanma ihtiyacı hissederiz. Bunun yanı sıra sürekli bir reklam karşımıza çıkar.

Reklamların bizim için önemli olduğu da yadsınamaz bir gerçektir. Çünkü verilen reklamlar bilinçaltımıza etki eder. Ya da dikkatimizi çekerek ihtiyacımız olan bir şeyi daha uygun bir fiyata da almamızı sağlar. Bu sayede ürünler hakkında bilgi sahibi oluruz. Ama günümüzün bize sunduğu öyle reklamlar vardır ki bizler için aşırı dikkat çeker. Bu reklamlar eskiyi getir yeniyi al kampanyaları şeklindeki sloganlarla bizlere hitap eder.

Öyle ki bu kampanyalar hepimiz için ilgiyle karşılanır. Reklamlarda görülen eskiyi getir yeniyi al kampanyaları sayesinde bazı firmaların satışlarında ciddi artışlar olmuştur. Çünkü mağazalarda yapılan bu kampanyalar herkes için bu kadar bilinemeyebilir ama bir reklam vasıtasıyla ekrana yansıdığı zaman herkes tarafından görülebilir. Bu nedenle reklamların kişiler üstündeki etkisi büyüktür. Bu etkisini de iletişim araç ve gereçlerine borçludur. Onlar sayesinde kampanyalar, haberler, bilgiler insanlara yayılır. Bu sayede indirimlerden yararlanırız.

Genellikle Hangi Tür Ürünlerde Eskiyi Getir Yeniyi Al Kampanyaları İle Karşılaşırız?

Eskiyi getir yeniyi al kampanyaları şüphesiz ki son günlerin en gözde reklam manşetleri arasında yerini alıyor. Bu kampanyalarla bazı ürünlerde daha çok karşılaşırız. Genellikle bu ürünler beyaz eşyalar, telefonlar, bilgisayarlar, tabletler ve küçük ev aletleridir. Sayılan ürünlerde ciddi anlamda eskiyi getir yeniyi al kampanyaları sürüyor.

Talep de bir hayli fazla. Değişen ihtiyaçlarla birlikte eşya değiştirmek de bir ihtiyaç haline geldi. Eskiyen eşyaları artık eski diye bir köşeye bırakmaktansa, kampanyanın olduğu mağazalara götürüp yenisi ile değiştirebiliriz. Önemli bir ayrıntıyı bilmekte fayda var. Her eskiyen eşyayı götürüp yerine yenisini alamıyorsunuz.

Her firmanın yaptığı bu kampanyayla alakalı şartları mevcuttur. Bazen bu durum götürdüğünüz eşya sayesinde, yeni alacağınız eşyanın fiyatında sadece bir miktar indirim sağlatabilir. Bu da sizin için iyi bir şeydir tabii ki.

Hatta bir dönem otomobiller için de eskiyi getir yeniyi al kampanyası olmuştur. Bu kampanya oldukça da tutulmuş, rağbet görmüştür. Tabii bu eski aracı getir yeniyi al şeklinde olmamıştır. Eskiyen aracı getirene, yeni araç üzerinden indirim uygulanmıştır. Bunun da belirli şartları olmuştur.

Random Posts

 • Beyaz Eşyalar Enerji Tasarrufu Yapmalıdır

  Enerji Tasarruflu Beyaz Eşyalar Çağı   Tüm teknolojiler gibi beyaz eşyalar da hayatı kolaylaştıran çözümler olarak ortaya çıkmıştır. İlk dönem, […]

 • Fırın fiyatları

  Fırın fiyatları değişik beyaz eşya firmalarının ürettikleri seçeneklere değişiklik ve farklılık göstermektedir. Kişilerin kendi bütçelerine ve tercihlerine göre belirleyerek satın […]

 • Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  Yeni evlenecek olanlar ya da evlerini yenilemek isteyenlerin ilk düşündükleri doğru beyaz eşya seçimini nasıl yapmaları gerektiğidir. Beyaz eşya seçimi […]

 • Beyaz eşya fiyatları neden bu kadar ucuzladı?

  Beyaz eşya fiyatları neden bu kadar ucuzladı?   Beyaz eşya fiyatları eskiden yanından bile geçilemeyecek derece de pahalı ürünler idi. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*