Çamaşır Kurutma Makinesi Fiyatları

Günümüzde teknolojinin hızına yetişilememekte ve sürekli gelişen teknolojiyle tüketicilerin teknolojik ihtiyaçlarına da çözümler geliştirilmektedir. Hayatın akışı içerisinde insanların da hızına yetişilememektedir. İş ve okul hayatında küçük büyük herkes bir koşturma içerisindedir, sosyal hayat da yine aynı koşuşturmayla geçmektedir. Dolayısıyla kıyafetler de sürekli kirlenmekte ve daha sık yıkanmaktadır. Neticesinde ise çamaşır kurutmak ve yerleştirmek oldukça güç hale gelmektedir. Bu sorun günümüzde çamaşır kurutma makineleriyle çözülmüştür. Son teknoloji bu makineler sayesinde çamaşır kurutma işi büyük bir kolaylığa dönüşmüştür. Sağladığı bu kolaylıkla birlikte çamaşır kurutma makineleri daha da popüler hale gelmiş olup tüketicilerin ilgisi de çamaşır kurutma makinesi fiyatları konusunda yoğunlaşmıştır.

Beyaz eşya sektöründe üretim yapan hemen hemen tüm markalar çamaşır kurutma makinesi üretimi de yapmaktadır. Fiyatlar markalara, modellere, teknolojik özelliklere, enerji verimliliği, kurutma süresi gibi özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bazen müşterilerin çamaşır kurutma makinesini koyabilecekleri yeterli alanları olmamaktadır. Bu gibi durumlarda ise hem yıkama hem kurutma özellikli makineler, ayrı bir makine koyacak yer sıkıntısını ortadan kaldırmaktadır. Fiyatlara ilişkin diğer belirleyici unsurları döviz kuru, ürünlerde kullanılan malzeme kalitesi, ürün tasarımları gibi değişkenleri sayabiliriz. Beyaz eşyada taksit uygulamaları ile çamaşır kurutma makinesi sahibi olmak çok da kolaylaşmıştır.

Çamaşır Kurutma Makineleri Nasıl Çalışmaktadır?

Çamaşır kurutma makineleri yıkanan çamaşırdaki suyun buharlaştırılması prensibiyle çalışmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirirken ise haznesindeki çamaşırları döndürerek ve çevirerek kuru nokta kalmamasını sağlar. Bu makinelerin kapakları çamaşır makinelerine göre daha geniştir ve bu özellikleriyle çamaşır makinesinden hemen ayırt edilebilirler. Çamaşır makineleri yıkama sonrasında yaklaşık iki litre su bırakır çamaşırlarda. Bu sudan kurtulmak için ise en etkili yöntem çamaşır kurutma makinesidir. Çamaşır kurutma makineleri ileri teknoloji ile birlikte enerji verimliliğinde de oldukça etkindirler. Çamaşır kurutma makinesi fiyatları bu teknolojinin yanında oldukça ekonomik seviyelerdedir diyebiliriz.

Çamaşır kurutma makineleri bacalı, bacasız ve ısı pompalı sistemler olarak geliştirilmiştir. Bacalı kurutma makinelerinde dışarıya bir baca çıkışı gerekmektedir. Kurutma makinesi bu bacadan hava çekmekte ve bu havayı haznesine boşaltarak kıyafetleri kurutmaktadır. Baca çıkışı olmazsa nemden ötürü içerideki eşyaların zarar görmesi muhtemeldir.

Bacasız sistem çamaşır kurutma makineleri biraz daha gelişmiş bir sisteme sahiptir ve hava ve nemi dışarı bırakmaz, dolayısıyla bir bacaya ihtiyaç duyulmaz. Çıkan hava ve nemi tekrar kullanan bu makineler çift fan kullanmaktadırlar.

Isı pompalı kurutma makineleri enerji tasarrufunu ön planda tutmaktadır. Klimalardakine benzer bir sistem kullanan bu makineler enerji tasarrufuyla birlikte giysileri zarar vermeden kurutma hususunda da hassastırlar.

Çamaşır Kurutma Makinelerinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Bu makinelerin iddia edildiği gibi önemli bir zararı ve olumsuzluğu söz konusu değildir. Genelde ön yargıyla, çok enerji harcadıkları, giysilere de zarar verdikleri gibi eleştiriler getirilmektedir bu makineler için. Bu eleştirilerin tamamı neredeyse bilgiye dayalı olmayıp tamamen ön yargı ürünüdür. Enerji verimliğinde son teknolojiyi kullanan üreticiler bu sayede bu cihazları minimum enerji sarfiyatıyla çalışacak şekilde tasarlamışlardır. Kıyafetlere zarar vermesi ise uygun teknolojiye sahip makineler tercih edildikten sonra söz konusu bile değildir.

Çamaşır kurutma makineleri hakkındaki bir diğer eleştiri de kıyafetleri kırıştıracağı yönündedir ve yine ön yargıyla yapılmış bir eleştiridir. Yeni sistem çamaşır kurutma makinelerinde kırışık önleme sistemleri mevcut olup böyle bir sorunla karşılaşma ihtimali söz konusu değildir. Çamaşır kurutma makinesi fiyatları çok yüksek diye eleştiriler de mevzu bahistir. Fakat üretimin hızla çeşitlenmesi, sektörde rekabetin yoğun olması gibi etkenlerle birlikte fiyatlar oldukça ekonomik seviyelerde belirlenmiştir.

Random Posts

 • Çamaşır Makinası Kullanımı

  Çamaşır Makinası Kullanımı Günümüzde giysilerimizin hijyeni için kullanmış olduğumuz çamaşır makinalarının zamanla aşındığı ve içerisinde kir biriktirdiği herkes tarafından bilinmektedir. […]

 • Ankastre Fırın Seçeneklerimiz

  Ankastre Fırınlar Seçeneklerimiz Ev hanımlar, ya da mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan beyler, sizleri için beyaz eşya ne demektir. Özellikle bir […]

 • Mini Fırın

  Mini Fırın Lezzeti Büyük Yemekler Pişiriyor Lezzetli yemekler yapmanın püf noktası o yemeğin tarifinden çok, o yemeğin pişme aşamasında neler […]

 • Beyaz Eşyayı Tanımak

  Herkesin bir zaman gelip ihtiyaç duyabileceği konularda görüşlerin paylaşıldığı siteler internetin en yararlı özellikleri arasında. Bu siteler gerçek birer  paylaşma […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*