Beyaz Eşya Markaları Kalite Sıralaması

Günlük yaşantımızı kolay hale getiren beyaz eşyaları edinirken nelere dikkat ediyorsunuz? Veya nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Hepimizin el emeğiyle saatlerini alacak ve yoracak pek çok işi hayran bıraktıran kullanışı ve teknolojisiyle kısa sürede yapan beyaz eşyalar her evin şüphesiz ki vazgeçilmezleridir.

Şöyle ki çamaşır makineniz olmadığını düşünün. Düşünemiyorsunuz değil mi? Çünkü çamaşır makinesi herkes için evde temel denecek beyaz eşyalardan biridir. Aynı şekilde buzdolabı, bulaşık makinesi, derin dondurucu derken bize türlü kolaylıklar sağlayan tüm bu beyaz eşyalar eğer fonksiyonunu başarıyla görebiliyorsa bizler için vazgeçilmez olurlar. 

Peki, fonksiyonunu başarıyla yerine getirebilmesi çok paralar vermek bir de evde güzel ve şık bir görünüm sunan beyaz eşyalar satın almak demek midir? Aslına bakarsanız cevap ne evet ne de hayır! Beyaz eşyanızın işlevselliği belki bir doğrultuda verdiğiniz parayla ilgili olsa da kalite sadece parayla ilişkili bir kavram değildir. Beyaz eşya satın aldığınız marka pek çok şeyi etkilemektedir.

Örneğin a markadan satın aldığınız buzdolabı 5000 lira olduğu halde sizi hiç memnun etmezken, b marka buzdolabı 4000 TL ile satışta olup sizin buzdolabınıza göre çok daha kaliteli bir kullanım sunabilir. Bu yüzden şimdi kısaca markalar hakkında bilgi sahibi olalım. 

Vestel 

Geçmişte İngiliz markası olarak sahalara adım atmıştır. Şimdilerde ise parçaları ve edevatları Çin’de üretilmektedir. Çin’de üretilen malzemeler ise Türkiye’de Manisa iline gelip burada türlü birleştirme ve montaj işlemleri yapılmaktadır. Çin malının kalitesizliğiyle ilgili az çok bilgimiz olsa da Vestel, televizyon üretiminde kaliteyi birincil amaç edinmiştir. Dolayısıyla televizyonları oldukça kalitelidir. Bunun dışındaki türlü beyaz eşyalarda müşteri memnuniyetsizlikleri yaygındır.

Bosch

Siemens markasının üretiminden çıkar. Bu kardeş firmalar aynı fabrika içerisinde üretiliyor olsalar dahi aralarında küçük bir kalite farkı mevcuttur. Siemens, Bosch’a göre kalite bağlamında bir tık öndedir. Bununla beraber son senelerde Bosch markası, üretimlerine ve gelişimlerine ayrı bir ehemmiyet göstermektedir. Servis konusunda bilhassa öbür markalara göre müthiş bir disipline sahiptir. Uzun seneler sapasağlam kalır, bozulmazlar.

Siemens

Dünyadaki büyük elektronik eşya markaları devlerinden biri olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Tomografi cihazlarına varana kadar yaygın bir kullanımı olan Siemens markası ev dışında da bilhassa yüksek kalitenin bir mecburiyet sayıldığı mekânlarda tercih edilir. Eğer yeterli imkânınız, alacak gücünüz varsa kesinlikle Siemens beyaz eşyalarını satın almanızı öneririz. 

Beko-Arçelik 

Bu iki firma adının beraber anılmasının sebebi aynı fabrika ürünleri olmalarıdır. Arçelik, Beko’nun daha çok Türkiye koludur diyebiliriz. Beko uluslararası sahada satış yapmaktadır. Arçelik, şimdilerde Beko ile ortak üretimde olsa da 30 40 sene evvelinde Siemens markası ile ortak olarak üretimdeydi. Arçelik’i şuan bu kadar tercih edilir kılan da aslında bu eski ortaklıktan gelmektedir. 

Bütçesi Siemens, Profilo, Bosch gibi markalara yetmeyen kullanıcılara önerilebilir iki markadır. Ayrıca servis elemanları, müşterilere titizlikle muamele eder ve kullanıcıların memnuniyetine azami derecede önem verilir.

Profilo 

Arçelik, Vestel ve Beko gibi markaların yanında kalitesi memnun bırakacak düzeydedir. Bununla beraber Bosch ve Siemens markalarına bağlı olarak çalışmaktadır. Fakat Siemens ve Bosch’a göre kalitesi düşüktür. Bütçe sıkıntısı olanlara pek de tavsiye edilmez. 

Samsung

İsminden de tahmin edilebileceği üzere Güney Kore üretimidir. Elektronikte yüksek bir başarı ile kendini kanıtlamış olan Samsung beyaz eşyada çok da kaliteli bir marka değildir. Fakat televizyona, tablete, telefona veya bilgisayar gibi elektrikli bir ev aletine ihtiyacınız var ise adresiniz kesinlikle Samsung olmalıdır.

Random Posts

 • Beko Bulaşık Makinesi Teknolojinin En Avantajlı Yanı

  Her evin ihtiyacı olan sadece evlerin ihtiyacı olmakla sınırlı kalmayıp, ayrıca iş yerleri içinde bir ihtiyaç olan bulaşık makinesi sayesinde […]

 • Notebook İle Keyifli Zamanlar

  Notebook İle Teknolojiden Lüks Bir Şekilde Yararlanın Teknolojiden lüks bir şekilde yararlanmak istiyorsanız notebook kullanabilirsiniz. Kullandığınız notebook sayesinde dilediğiniz gibi […]

 • Ucuz Çamaşır Makinesi Fiyatları

  Çamaşır Makinesi   İnsanlık tarihi boyunca temizlik çok önemli olmakla birlikte modern çağ teknolojisinden önce tam eziyet olarak bilinen çamaşır […]

 • Kurutma makinesi

  Kurutma makinesi  ve Temiz Çamaşırlar Günlük hayatınızı kolaylaştırmak için yapmanız gereken yalnızca o kapıdan içeri girmek. En son teknoloji ürünü […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.