Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?

Bir mutfağa girdiğiniz de ilk göze çarpan şey tabi ki Ankastre ocaklardır. Eğer ankastre ocak kirli ise mutfak ortamı sanki çok kirliymiş gibi görünmektedir. Bu yüzdendir ki kirli mutfakta da kimse iş yapmak veya çalışmak istemez.

Beyaz eşya bilgi olarak sizleri bu durumdan nasıl kurtarabiliriz diye düşündük ve çözüm yıllarını derleyip toparladık. Böylece bu yazı sonrası artık ankastre ocak nasıl temizlenir sorusunun cevabını almış olacaksınız. Temiz mutfaklar temiz ankastre ile başlar temiz ankastreler ise beyaz eşya bilgi paylaşımları ile başlar.

Beyaz Cam Ocak Nasıl Temizlenir

Beyaz cam ocak nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız kısa bir bilgi ile bu sorunu çözebileceksiniz. Beyaz cam ocak üzerine diş macunu sürün ve bir sünger yardımı ile bu diş macununu iyice ocak üzerine yayın. İyice yaydığınızdan emin olduktan sonra ıslak bir bez yardımı ile bu yayılan diş macununu temizleyin. İşte ilk günkü gibi parlak ve temiz.

Siyah Cam Nasıl Temizlenir

Siyah cam nasıl temizlenir sorusunun cevabını merak edenler için bu adıma bakabilirsiniz. Siyah cam ocak üzerine karbonat serpin ve hemen ardından sprey bir şişe içerisine beyaz sirke doldurarak karbonat üzerine sıkın. Bu işlem sonrası biraz bekleyin.

Bekleme sırasında da ocağın diğer parçaları olan ankastre ocak demirleri nasıl temizlenir sorusunun cevabına bakalım. Ankastre ocak demirleri temizliği için sıcak su, karbonat ve beyaz sirke içerisine demirleri koyarak bekletin. Bu işlem sonrası artık ocağınıza geri dönebilirsiniz. Ocağınızın üzerini temiz bir bezle temizleyin. Daha sonra sıcak su, karbonat ve beyaz sirke içerisinde beklettiğiniz parçaları kurulayın ocağınızın üzerine yerleştirin.

Cam ankastre ocak su lekesi nasıl çıkar

Cam ankastre ocak su lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız bunun çok bir yöntemi olduğunu size rahatlıkla söyleyebiliriz. Kabartma tozu ve su ile bir macun yapın. Bu macunu su lekesi üzerine yayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra nemli bir bez ile silin. Bu şekilde cam ankastre su lekesi tamamıyla çıkmış olacaktır.

 

Random Posts

 • Beyaz Eşyada ÖTV indirimi uzatıldı

  Ekonomideki önemli vergi kalemlerinden biri olan Özel Tüketim Vergisi, pek çok üründe uygulanıyor. Aldıkları birtakım ürünlerde Özel Tüketim Vergisi ödeyen […]

 • Beyaz Eşyalardan Buzdolabı Tarihçesi

  Beyaz Eşyalardan Buzdolabı Tarihçesi Onlarsız bir hayat düşünemiyoruz değil mi onlar olmadan bir kurmak artık imkansız. Evet beyaz eşyalarımızdan bahsediyoruz. […]

 • Arçelik Beyaz Eşya Fiyat Listesi 2020

  Bir evde olmazsa olmaz denilebilecek şeylerin başında beyaz eşya seti yer almaktadır. Beyaz eşya seti denilen set, içerisinde evin ihtiyaçları […]

 • SİEMENS BEYAZ EŞYA FİYAT LİSTESİ

  Evlilik, aile kurmanın en temel adımlarından biri. Geleneksel bir evlilik süreci gerçekleştirmek isterseniz, evlilik aşamalarını adım adım takip edebilirsiniz. Evlilik […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*