Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?

Bir mutfağa girdiğiniz de ilk göze çarpan şey tabi ki Ankastre ocaklardır. Eğer ankastre ocak kirli ise mutfak ortamı sanki çok kirliymiş gibi görünmektedir. Bu yüzdendir ki kirli mutfakta da kimse iş yapmak veya çalışmak istemez.

Beyaz eşya bilgi olarak sizleri bu durumdan nasıl kurtarabiliriz diye düşündük ve çözüm yıllarını derleyip toparladık. Böylece bu yazı sonrası artık ankastre ocak nasıl temizlenir sorusunun cevabını almış olacaksınız. Temiz mutfaklar temiz ankastre ile başlar temiz ankastreler ise beyaz eşya bilgi paylaşımları ile başlar.

Beyaz Cam Ocak Nasıl Temizlenir

Beyaz cam ocak nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız kısa bir bilgi ile bu sorunu çözebileceksiniz. Beyaz cam ocak üzerine diş macunu sürün ve bir sünger yardımı ile bu diş macununu iyice ocak üzerine yayın. İyice yaydığınızdan emin olduktan sonra ıslak bir bez yardımı ile bu yayılan diş macununu temizleyin. İşte ilk günkü gibi parlak ve temiz.

Siyah Cam Nasıl Temizlenir

Siyah cam nasıl temizlenir sorusunun cevabını merak edenler için bu adıma bakabilirsiniz. Siyah cam ocak üzerine karbonat serpin ve hemen ardından sprey bir şişe içerisine beyaz sirke doldurarak karbonat üzerine sıkın. Bu işlem sonrası biraz bekleyin.

Bekleme sırasında da ocağın diğer parçaları olan ankastre ocak demirleri nasıl temizlenir sorusunun cevabına bakalım. Ankastre ocak demirleri temizliği için sıcak su, karbonat ve beyaz sirke içerisine demirleri koyarak bekletin. Bu işlem sonrası artık ocağınıza geri dönebilirsiniz. Ocağınızın üzerini temiz bir bezle temizleyin. Daha sonra sıcak su, karbonat ve beyaz sirke içerisinde beklettiğiniz parçaları kurulayın ocağınızın üzerine yerleştirin.

Cam ankastre ocak su lekesi nasıl çıkar

Cam ankastre ocak su lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız bunun çok bir yöntemi olduğunu size rahatlıkla söyleyebiliriz. Kabartma tozu ve su ile bir macun yapın. Bu macunu su lekesi üzerine yayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra nemli bir bez ile silin. Bu şekilde cam ankastre su lekesi tamamıyla çıkmış olacaktır.

 

Random Posts

 • Derin Dondurucu Rehberi

  Derin dondurucular, artık sadece mevsimden mevsime yiyecek saklamak için kullanılmıyor. Sıklıkla market, pazar, bakkal dolaşıp alışveriş yapmaktan bıkanların, adeta yedek […]

 • En uygun televizyon fiyatları

  Sürekli gelişen teknolojinin bir sonucu olarak televizyonlarda teknolojiye ayak uydurmaya devam ediyor. Siyah ve beyaz ekran ile başlayan televizyon macerası […]

 • Bulaşık Makinesi Teknolojisi

  Bulaşık Makinesi Teknolojisi Bulaşık makineleri günümüzde kadınların en büyük yardımcısıdır. Günde en az üç öğün yemek yenen bir ev mutfağını […]

 • Bulaşık makinesi tercihleri

  Bulaşık makinesi tercihleri   Bugün pek çok evde kullanım alanı bulan ve gerekliliği gün geçtikçe daha da artan bulaşık makineleri, […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*