En Ucuz Çamaşır Makinesi Fiyatları

Eski zamanlarda sürekli elde yıkanan çamaşırlar çok zor ve zahmetli bir işti. 1782’de ahşaptan yapılan fakat yine kol gücü ile çalışan ilk çamaşır makinesi yapılmış olundu. 1906 yılında ise ilk elektrik ile çalışan çamaşır makinesi icat edildi. 1940’lı yıllarda ise piyasa giren tam otomatik çamaşır makineleri ile çamaşır yıkamak gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte daha kolay hale gelmiştir. İnsanlar bu yüzden hem çağa ayak uydurmak için hem de gelişen teknoloji ile daha az su, enerji tüketen ve daha iyi yıkayan makineleri almak için en ucuz çamaşır makinesi fiyatları araştırması yaparlar.

Günümüzde en düşük enerji sarfiyatına sahip A+++ (-70%) modeller bulunmaktadır. 9 kilogram bir çamaşır makinesinde A+++(-10%) enerji sarfiyatına sahip bir makine yaklaşık 2500 lira satış fiyatına sahipken, A+++(-70%) enerji sarfiyatına sahip makine ise 3000 lira civarındadır. Başlangıçta daha pahalı gibi olsalar da harcadıkları enerji arasındaki fark bulunmaktadır. 2-3 yıl içinde A+++ (-70%) olan makineden kar edilir.

Piyasadaki En Uygun Çamaşır Makineleri

Elektrik ve su çok tüketilir, pahalıdır ve sürekli zam gelmektedir. Bu yüzden insanlar tüketilen enerji ve suyu en aza indirecek ayrıca bütçelerini zorlamayacak çamaşır makinesi almak istiyorlar. Peki, en ucuz çamaşır makinesi fiyatları ne kadardır?  Kilogram kapasitesi, enerji sınıfı, özellikleri ve markasına göre 1000 liradan başlayan ve değişen fiyatlarda çamaşır makinesi bulmak mümkündür. Günümüzde A sınıfından aşağıda olan enerji sınıfından bir makine bulmak zordur ve alınması da tavsiye edilmez.

En uygun olarak, Nexon marka 1100 liraya bulmak mümkündür. A++ enerji sınıfına sahip, 800 devir liraya, 1000 devir ve 6 kg kapasiteli çamaşır fiyatlarını uygun fiyatlardan bulabilirsiniz. Vestel de A++, 800 devir ve 5 kg yıkama kapasiteli çamaşır makinesi 1370 liradır. Arçelik’te ise, A++, 600 devir ve 5 kg çamaşır makinesi 1400 liradan satılmaktadır. Beko’daysa; A+++, 800 devir ve 6 kg makineler 1800 liradan satışa sunulmuştur.

Samsung’un A+++, 1200 devir ve 9 kg kapasitedeki makinesi 2100 liradır. Regal’in yine A+++, 1200 devir, 10 kg çamaşır makinesi 2100 liradır. Siemens, 2170 liraya, A+++, 1000 devir ve 7 kg yıkama kapasitesine sahip makineleri 2150 liradır.

Genel olarak markaların başlangıç fiyatları yukarıdaki gibidir. Bu fiyatlar yıkama kapasitesi, enerji sınıfı ve özellikleri geliştikçe aynı oranda artmaktadır. Çamaşır makinesini kullanacak kişi sayısı çok ise 9-10 kg kapasiteye sahip çamaşır makineleri ideal olmaktadır. Fakat az sayıda kişi kullanıyorsa 9 kilogramdan dan daha düşük kapasiteli, 7kg ve 5 kg gibi, tercih edilebilinir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Fiyatları

Birçok kişi kurutma makinesi almanın ekstra masraf olduğunu düşünmektedir. Fakat kurutma makinelerinin çok büyük avantajları ve kolaylıkları bulunmaktadır. Çamaşır asma, toplama gibi ekstra işler olmayacak ve çamaşırlar kötü hava şartlarında kurumayacaklardır. Giysiler yıkamada 25%, kurutma ve yıkamada 10% yıpranırlar.

Kurutma makinesi ile giysilerin yıpranma süreleri uzamış olur. Bu yüzden en ucuz çamaşır makinesi fiyatları yanında kurutma makinesi fiyatlarına da bakılmalı. Tek başına kurutma makine fiyatları 1500 liradan başlamaktadır. Regal’in A++, 9 kg kurutma makinesi 1500 liradır. Arçelik B sınıfı enerji ve 7 kg kapasitesi ile 1700 liradır.

Hem çamaşır makinesi hem de kurutma özellikli makineler yer ve enerji tasarrufu sağlamak için daha fazla tercih edilmektedir. Hotpoint’in A sınıfı, 6 kg ve 1400 devir makinesi 2600 lira. Samsung’un A+++ sınıfı, 1400 devir ve 6 kg ise 3350 liradır.

Random Posts

 • Samsung led tv ile tanışın!

  Sizin ve sevdikleriniz için özel olarak tasarlanan Samsung Led tv ile tanışın. Sizlere basit bir televizyon deneyiğminden çok ddaha fazlasını […]

 • 2019 Yılının Bosch Beyaz Eşya Modelleri

  Beyaz eşyalar genel olarak günümüzde her evde bulunan eşyalardır. Beyaz eşya denilince ilk akıla gelen eşyalar buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık […]

 • Beyaz Eşyada Alman Kalitesi

    Almanya’nın beyaz eşya modelleri bakımından ünü, bu sektördeki en meşhur iki firmanın da bu ülkede bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bu firmalar, […]

 • Beyaz Eşya Servisi Eşyalarınızın Ömrünü Uzatıyor Beyaz Eşya Servisi Eşyalarınızın Ömrünü Uzatıyor

  Beyaz eşya servisi sayesinde artık eşyalarınız bozuldu diye ya da arızalandı diye bir kenara, köşeye kaldırmaya son vereceksiniz. Onları atmayı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.