Dijital Baskül

Dijital baskül, ağırlık ve basıncı ölçerek yük hücresi olarak belirtilen load cell ve herhangi bir nesnesin, cismin ağırlığını ölçen LCD ekran yardımı ile bu değerleri dijital ekranlarda gösteren dijital teraziler olarak bilinmektedir. Pratikliği ve aynı zamanda kolaylıkla birçok değeri daha kısa sürede öğrenebilmemiz açısında bizlere fırsat sunmaktadır.

 

Beyaz eşya bilgi olarak sizler için en iyi baskül modellerini araştırdık ve bu yazımız içerisinde anlattık. Böylece binlerce veya onlarca yer gezmeden en iyi baskül çeşitlerini öğrenebileceksiniz.

 

Dijital Baskül Yağ Ölçer

 

Dijital Baskül Yağ Ölçer modelleri de bulunmaktadır. Burada kilonuza göre yüzde kaç oranda yağa sahip olduğunuz hesaplayan bir sisteme sahiptir. Böylece kilonuz için tartılırken aynı zamanda yağınızı da ölçülmesini sağlarsınız.

 

Dijital baskül yağ ölçer mekanizması baskül üzerinden bulunan metal alanlar sayesinde ölçülür. İşte bu yüzdendir ki dijital basküller üzerinde ayaklarınız altına gelecek şekilde ayarlanmış metal alanlar bulunmaktadır. Bu metal alanlar hissedemeyeceğiniz kadar düşük volta vücudunuza elektrik verir. Bu elektriğin yani akımın vücudunuzdaki direncine bakar. Bu direnç oranını daha sonra yağ miktarınızı tahmin etmekte kullanacaktır. Aslında gayet basit bir yöntem olan bu sistem sayesinde eğer yağınız çok ise vücudunuza verilen elektrik zor yol alacak ve geri emilimi uzun sürecektir. Ancak yağ oranınız az ise elektrik akımı çok hızlı bir şekilde yol kattedecektir. İşte bu sistem sayesinde yağ miktarınızı ölçersiniz.

 

En İyi Baskül Nerelerde Bulunur?

 

En iyi baskül çeşitleri ise belli bir yerde bulunmamakla birlikte zaman zaman Baskül fiyatları A101 süpermarket zincirlerinde çok uygun fiyata gelebilirken zaman zamanda yine benzer Baskül fiyatları BIM süpermarketlerinde de görülmektedir. Tabi ki en uygun baskül fiyatları bu gibi yerlerde sadece bulunmamaktadır. Aynı zamanda baskül fiyatları Gittigidiyor gibi pazaryerlerinde de en uygun fiyata bulabilirsiniz.

 

Baskül fiyatlarına bakmaya devam ettiğimizde ise şok tartı alanında da zaman zaman iyi indirimler ve fiyat avantajları sunduğunu görebiliriz. Dolayısıyla A101, BIM ve Şok gibi süpermarketleri takip ederek en uygun fiyatlı en iyi baskülleri alabiliriz. Ayrıca tüm bunlara alternatif olarak dijital baskül Migros süpermarketlerinde de bulabilirisiniz. Tabi ki o da sizin tercihinize kalıp ister Dijital baskül ister analog tartı seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Random Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*