Beyaz Eşya Markaları Kalite Sıralaması

Günlük yaşantımızı kolay hale getiren beyaz eşyaları edinirken nelere dikkat ediyorsunuz? Veya nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Hepimizin el emeğiyle saatlerini alacak ve yoracak pek çok işi hayran bıraktıran kullanışı ve teknolojisiyle kısa sürede yapan beyaz eşyalar her evin şüphesiz ki vazgeçilmezleridir.

Şöyle ki çamaşır makineniz olmadığını düşünün. Düşünemiyorsunuz değil mi? Çünkü çamaşır makinesi herkes için evde temel denecek beyaz eşyalardan biridir. Aynı şekilde buzdolabı, bulaşık makinesi, derin dondurucu derken bize türlü kolaylıklar sağlayan tüm bu beyaz eşyalar eğer fonksiyonunu başarıyla görebiliyorsa bizler için vazgeçilmez olurlar. 

Peki, fonksiyonunu başarıyla yerine getirebilmesi çok paralar vermek bir de evde güzel ve şık bir görünüm sunan beyaz eşyalar satın almak demek midir? Aslına bakarsanız cevap ne evet ne de hayır! Beyaz eşyanızın işlevselliği belki bir doğrultuda verdiğiniz parayla ilgili olsa da kalite sadece parayla ilişkili bir kavram değildir. Beyaz eşya satın aldığınız marka pek çok şeyi etkilemektedir.

Örneğin a markadan satın aldığınız buzdolabı 5000 lira olduğu halde sizi hiç memnun etmezken, b marka buzdolabı 4000 TL ile satışta olup sizin buzdolabınıza göre çok daha kaliteli bir kullanım sunabilir. Bu yüzden şimdi kısaca markalar hakkında bilgi sahibi olalım. 

Vestel 

Geçmişte İngiliz markası olarak sahalara adım atmıştır. Şimdilerde ise parçaları ve edevatları Çin’de üretilmektedir. Çin’de üretilen malzemeler ise Türkiye’de Manisa iline gelip burada türlü birleştirme ve montaj işlemleri yapılmaktadır. Çin malının kalitesizliğiyle ilgili az çok bilgimiz olsa da Vestel, televizyon üretiminde kaliteyi birincil amaç edinmiştir. Dolayısıyla televizyonları oldukça kalitelidir. Bunun dışındaki türlü beyaz eşyalarda müşteri memnuniyetsizlikleri yaygındır.

Bosch

Siemens markasının üretiminden çıkar. Bu kardeş firmalar aynı fabrika içerisinde üretiliyor olsalar dahi aralarında küçük bir kalite farkı mevcuttur. Siemens, Bosch’a göre kalite bağlamında bir tık öndedir. Bununla beraber son senelerde Bosch markası, üretimlerine ve gelişimlerine ayrı bir ehemmiyet göstermektedir. Servis konusunda bilhassa öbür markalara göre müthiş bir disipline sahiptir. Uzun seneler sapasağlam kalır, bozulmazlar.

Siemens

Dünyadaki büyük elektronik eşya markaları devlerinden biri olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Tomografi cihazlarına varana kadar yaygın bir kullanımı olan Siemens markası ev dışında da bilhassa yüksek kalitenin bir mecburiyet sayıldığı mekânlarda tercih edilir. Eğer yeterli imkânınız, alacak gücünüz varsa kesinlikle Siemens beyaz eşyalarını satın almanızı öneririz. 

Beko-Arçelik 

Bu iki firma adının beraber anılmasının sebebi aynı fabrika ürünleri olmalarıdır. Arçelik, Beko’nun daha çok Türkiye koludur diyebiliriz. Beko uluslararası sahada satış yapmaktadır. Arçelik, şimdilerde Beko ile ortak üretimde olsa da 30 40 sene evvelinde Siemens markası ile ortak olarak üretimdeydi. Arçelik’i şuan bu kadar tercih edilir kılan da aslında bu eski ortaklıktan gelmektedir. 

Bütçesi Siemens, Profilo, Bosch gibi markalara yetmeyen kullanıcılara önerilebilir iki markadır. Ayrıca servis elemanları, müşterilere titizlikle muamele eder ve kullanıcıların memnuniyetine azami derecede önem verilir.

Profilo 

Arçelik, Vestel ve Beko gibi markaların yanında kalitesi memnun bırakacak düzeydedir. Bununla beraber Bosch ve Siemens markalarına bağlı olarak çalışmaktadır. Fakat Siemens ve Bosch’a göre kalitesi düşüktür. Bütçe sıkıntısı olanlara pek de tavsiye edilmez. 

Samsung

İsminden de tahmin edilebileceği üzere Güney Kore üretimidir. Elektronikte yüksek bir başarı ile kendini kanıtlamış olan Samsung beyaz eşyada çok da kaliteli bir marka değildir. Fakat televizyona, tablete, telefona veya bilgisayar gibi elektrikli bir ev aletine ihtiyacınız var ise adresiniz kesinlikle Samsung olmalıdır.

Random Posts

 • beyaz eşya Beyaz Eşya Düğün Paketi Rehberi

  Düğün mevsimi olan yaz aylarına yaklaşırken artan düğün telaşının en önemli kilometre taşlarından biri şüphesiz yeni ev düzmek! Evlenme adayı […]

 • beyaz eşya modelleri Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilir?

  Yeni evlenecek olanlar ya da evlerini yenilemek isteyenlerin ilk düşündükleri doğru beyaz eşya seçimini nasıl yapmaları gerektiğidir. Beyaz eşya seçimi […]

 • kurutma makinesi fiyat Kurutma Makinası Kolaylığı

  Kurutma Makinası İle Çamaşırlar Kalitesini Kaybetmiyor Çamaşırlarınızın temizliğine önem veren biri iseniz mutlaka düzeninize, ütüsüne, kalitesine, renginin solup solmadığına da […]

 • hp yazıcı Hp yazıcı ile sorunsuz office deneyimi yaşayın

  Ofisiniz ve eviniz için yeni bir yazıcı arıyorsanız bu yazımız tam size göre. Yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve deneyimle […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.