Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?

Bir mutfağa girdiğiniz de ilk göze çarpan şey tabi ki Ankastre ocaklardır. Eğer ankastre ocak kirli ise mutfak ortamı sanki çok kirliymiş gibi görünmektedir. Bu yüzdendir ki kirli mutfakta da kimse iş yapmak veya çalışmak istemez.

Beyaz eşya bilgi olarak sizleri bu durumdan nasıl kurtarabiliriz diye düşündük ve çözüm yıllarını derleyip toparladık. Böylece bu yazı sonrası artık ankastre ocak nasıl temizlenir sorusunun cevabını almış olacaksınız. Temiz mutfaklar temiz ankastre ile başlar temiz ankastreler ise beyaz eşya bilgi paylaşımları ile başlar.

Beyaz Cam Ocak Nasıl Temizlenir

Beyaz cam ocak nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız kısa bir bilgi ile bu sorunu çözebileceksiniz. Beyaz cam ocak üzerine diş macunu sürün ve bir sünger yardımı ile bu diş macununu iyice ocak üzerine yayın. İyice yaydığınızdan emin olduktan sonra ıslak bir bez yardımı ile bu yayılan diş macununu temizleyin. İşte ilk günkü gibi parlak ve temiz.

Siyah Cam Nasıl Temizlenir

Siyah cam nasıl temizlenir sorusunun cevabını merak edenler için bu adıma bakabilirsiniz. Siyah cam ocak üzerine karbonat serpin ve hemen ardından sprey bir şişe içerisine beyaz sirke doldurarak karbonat üzerine sıkın. Bu işlem sonrası biraz bekleyin.

Bekleme sırasında da ocağın diğer parçaları olan ankastre ocak demirleri nasıl temizlenir sorusunun cevabına bakalım. Ankastre ocak demirleri temizliği için sıcak su, karbonat ve beyaz sirke içerisine demirleri koyarak bekletin. Bu işlem sonrası artık ocağınıza geri dönebilirsiniz. Ocağınızın üzerini temiz bir bezle temizleyin. Daha sonra sıcak su, karbonat ve beyaz sirke içerisinde beklettiğiniz parçaları kurulayın ocağınızın üzerine yerleştirin.

Cam ankastre ocak su lekesi nasıl çıkar

Cam ankastre ocak su lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız bunun çok bir yöntemi olduğunu size rahatlıkla söyleyebiliriz. Kabartma tozu ve su ile bir macun yapın. Bu macunu su lekesi üzerine yayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra nemli bir bez ile silin. Bu şekilde cam ankastre su lekesi tamamıyla çıkmış olacaktır.

 

Random Posts

 • Herkes için beyaz eşya

  Beyaz eşya, özellikle yeni evlilerin muhakkak aldığı bir ürün grubudur. Çamaşır makinesi, fırın, bulaşık makinesi, kurutma makinesi gibi eşyalardan oluşan […]

 • Çırpma Telleri Mucizesi ve Arçelik Mikser Farkı

  Her sabah çayınızın yanında bilindik kahvaltılıkları tüketmek istemiyor, ekstra olarak farklı lezzetler tatmak ve kahvaltı sofranızı renklendirmek istiyorsanız hiç zaman […]

 • ARÇELİK BEYAZ EŞYA MODELLERİ

  Beyaz eşya kullanımı günümüzün modern yaşamlarında bir ihtiyaç haline gelirken, her ev için akıllı teknolojiler üreten Arçelik sayesinde ihtiyaçlar kaliteli […]

 • Bu Yazıyı Okumadan Beyaz Eşya Almayın!

  Yeni evlenecekler, yeni ev kuracaklar ya da eski beyaz eşyalarını değiştirmek isteyenlerin en büyük problemi hangi marka ve hangi model […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.